Je to vyšetrovacia metóda motorických prejavov kojencov, zvaná aj ako Prechtlova metóda.
Je to neinvazívna metóda, ktorá je založená na analýze videozáznamu spontánnych pohybov dieťaťa.
Hodnotia sa tzv. General movement, ktoré sú generované v rámci spontánnej hybnosti dieťaťa. Pohybové sekvencie sa líšia v intenzite, sile a rýchlosti amplitúde pohybu. Vieme ich pozorovať od narodenia až do 5 mesiaca.
Senzitivita vyšetrenia pre odhalenie budúceho rozvoja DMO je 97%.
Cieľom terapie je vždy funkčná aktivita a maximálny motorický prejav dieťaťa a zapojenie do bežného života.
Dôležitá je kvalita života, nielen kvalita pohybu.
Objavte aj ďalšie nami ponúkané špecializované terapie a liečebné metódy pre deti, navrhnutých na podporu ich rastu, rozvoja a celkovej pohody.
Terapeutický prístup, ktorý vychádza z neurovývojového podkladu. Ide o 24 hodinový koncept, ktorý prepája dennú starostlivosť, hru a podiel na spoločenských každodenných aktivitách s terapiou.
Jedná sa o manuálnu terapeutickú techniku, ktorá sa vo fyzioterapii využíva na liečbu detí s oneskoreným motorickým vývojom.
Metóda lepenia funkčných pások vychádza zo slova kinesio (pohyb, pohybový aparát) a tape (tejp – páska). Celosvetovo je táto metóda známa pod názvom Kinesiotaping.
Technika, ktorá využíva funkčnú elektrickú stimuláciu svalov. Je spojená so špecifickou úlohou pri ktorej dochádza k aktivácii danej svalovej skupiny.
Vyšetrovacia metóda motorických prejavov kojencov. Cieľom je včas identifikovať odchýlku motorických prejavov a začať so skorou intervenciou.
Terapia je založená na používaní vibračnej plošiny Galileo, ktorá stimuluje kolísavý pohyb s rôznymi frekvenciami, a tak imituje pohyb pri chôdzi.